Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Duży szwajcarski pies pasterski – jaki jest?

Duży szwajcarski pies pasterski to przede wszystkim pies o wielkim sercu, oddany i wierny całej swojej ludzkiej rodzinie, przymilny i uwielbiający pieszczoty. Szwajcar to zrównoważony a jednocześnie nieprzekupny i nieustraszony pies obronny, który nie atakuje bez powodu. Zwykle stara się najpierw własnym ciałem zasłonić swoje stado, zębów używa w ostateczności. To niezwykłe połączenie czujności i siły, a jednocześnie stabilność emocjonalna i brak nadmiernej, niepotrzebnej agresji czyni z niego wspaniałego stróża i przyjaciela.

Duży szwajcar potrzebuje stałego kontaktu ze swoim ludzkim stadem. Jak radar rejestruje emocje właściciela. Przyjaciół, wydawałoby się magicznie „rozpoznaje” już przy pierwszej wizycie, obcych trzyma na dystans. Uwielbia dzieci, jest wobec nich wyrozumiały i cierpliwy. Jego odporność na ból, stoicki spokój oraz oddanie człowiekowi sprawiają, że jest w stanie znieść od dziecka wiele, szczęśliwy, że ktoś okazuje mu zainteresowanie. Oczywiście, nie należy celowo dręczyć psa, ale zwykłe dziecięce zachowania nie powinny stanowić problemu.

Jest pojętny, chętnie się uczy, zawsze stara się zasłużyć na pochwałę. Ma świetną pamięć. Najlepsze efekty można uzyskać poprzez szkolenie metodami pozytywnymi, na przykład przy użyciu kliker’a. Więcej o wychowaniu i szkoleniu dużego szwajcara będzie można przeczytać na naszej stronie wkrótce. Dodatkowo zapraszamy do oglądania na filmów z naszej hodowli na you tube.

Szwajcarski pies pasterski ma klapnięte uszka co nadaje mu przesympatyczny wygląd. Mówi się nawet, że duże szwajcary to urodzeni komedianci. Klapnięte uszy oraz brązowe znaczenia nad oczami powodują, że mordka psa jest niezwykle mimiczna.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej rasie możesz zajrzeć za jakiś czas na naszą stronę lub zadzwonić do nas albo napisać e-mail Chętnie udzielimy odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące Dużego Szwajcarskiego Psa Pasterskiego.

Leave a Reply